Kaczka hodowlana jaka najlepiej nadaje się na nasz stół?

Jaką nawierzchnię tarasu wybrać? Poznaj wyjątkowe cechy gresu porcelanowego
16 sierpnia, 2022
Czy inwestycja w mobilną gastronomię to dobry pomysł?
8 września, 2022

Niewiele osób wie, że kaczka francuska to najlepsze mięso hodowlane w Europie. Ten gatunek jest najbardziej smakowity i smakosze naprawdę bardzo go cenią. Co ciekawe, kaczki francuskie należą do najbardziej agresywnych odmian kaczek, jakie możemy spotkać na naszym kontynencie. Dlaczego jeszcze warto jeść kaczkę francuską na naszych stołach i czy warto ją hodować? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Przeczytaj nasz tyku a dowiesz się:

  • kaczka francuska co warto o niej wiedzieć
  • jak hoduje się kaczkę francuską

Jedząc kaczkę na uroczystym rodzinnym obiedzie często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki rodzaj mięsa jemy i jaki to typ drobiu hodowlanego. Skupiamy się po prostu na smaku i jakości podawanego mięsa.

Kaczka francuska – co warto wiedzieć o najpopularniejszej w Polsce ras kaczek

Ciekawe jest to, że odmiana tej kaczki należy do najczęściej hodowanych kaczek, która potem trafia na nasze stoły. To bardzo agresywna odmiana kaczek, które jednocześnie są bardzo piękne i ich zwyczaje można z przyjemnością obserwować. Jednak dla smakoszy nie to jest najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że jest to jedno z najbardziej smakowitych i wyśmienitych mięs, jakie kiedykolwiek podawano na stołach. Nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Ten rodzaj drobiu przywędrował do nas, jak sama nazwa wskazuje z Francji. Jest ceniony u nas od wieków, jednak dopiero w przez ostatnie kilka lat kaczka francuska stała się bardziej powszechna na zwykłym polskim stole. Najczęściej była jednak kojarzona z wykwintnym daniem, na które przeciętny polski obywatel nie mógł sobie pozwolić. Tymczasem obecnie kaczka piżmowa jest coraz częściej spotykana w ramach rodzinnych polskich obiadów.

Kaczki francuskie (kaczki piżmowe) – hodowla

Hodowla kaczki francuskiej jest w Polsce coraz bardziej popularna i coraz więcej osób się na nią decyduje. To oczywiście nie łatwa praca i wymaga wielkiego zaangażowania oraz zaznajomienia z tematem, jednak można ją spokojnie wykonywać. Przynosi ona wymierne korzyści oraz zyski pieniężne. Warto jednak do takiej hodowli się przygotować, aby poznać proces hodowlany i dowiedzieć się jak najlepiej hodować kaczki francuskie.

Kaczki piżmowe są bardzo wrażliwe na zmienne warunki środowiska. Niska temperatura i przeciągi mają zły wpływ na ich rozwój. Zimą ptaki powinny mieć zapewnioną stałą temperaturę pomieszczeń w przedziale 8 – 15 stopni Celsjusza. Kaczki potrzebują odpowiedniego natlenienia pomieszczeń i właściwej wilgotności. Z tego względu nie powinny być utrzymywane na fermach o intensywnym systemie chowu, w którym bardzo trudno zachować te parametry środowiska.