Rower elektryczny
Rowery elektryczne w Polsce i na świecie
20 października, 2021
naturalne kosmetyki
Życie w zgodzie z naturą – od czego zacząć?
25 października, 2021

Aromaterapia to starożytna metoda leczenia, która ostatnio zyskuje popularność na zachodzie. Dzięki połączeniu olejków eterycznych, wykorzystuje ona różne techniki, takie jak masaż, akupresura i aromaterapia. W leczeniu tym wykorzystuje się olejki eteryczne z roślin takich jak eukaliptus, rumianek, majeranek, róża, bazylia i tymianek. Eukaliptus i inne rośliny wytwarzają zapachy po podgrzaniu i wtłoczeniu do nich powietrza.

Podczas stosowania aromaterapii dla ulgi w oddychaniu, aromaterapeuta nakłada mieszankę tych olejków eterycznych na klatkę piersiową i gardło pacjenta. Proces ten znany jest jako aromaterapia i polega na nakładaniu mieszanki olejków eterycznych na klatkę piersiową i gardło. Mówi się, że połączenie ciepła i mieszanki olejków zapewnia natychmiastową ulgę w objawach. Jednak ta szczególna technika jest podobno skuteczna tylko dla niektórych pacjentów.

Jednym z najczęstszych zastosowań aromaterapii jest ulga dla dzieci z astmą. Dzieci, u których zdiagnozowano astmę muszą mieć uregulowane pewne elementy w swoim życiu, aby mogły cieszyć się zdrowym stylem życia. Na przykład, muszą być w stanie uprawiać sport bez powodowania uszkodzeń układu oddechowego. W takich przypadkach aromaterapia jest stosowana u pacjentów, aby zapewnić im odpowiedni poziom ulgi w oddychaniu. Jeśli chcesz, aby aromaterapia dla małych dzieci była bezpieczna i jeśli wybierzesz eukaliptus promienisty jako olejek nośny, powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach.

Po pierwsze, podczas gdy niektórzy aromaterapeuci twierdzą, że eukaliptus jest olejkiem eterycznym klasy klinicznej, inni zwracają uwagę, że nie ma organu regulującego jakość olejków eterycznych pozyskiwanych z rośliny eukaliptusa. Najlepiej, że można zrobić przy wyborze olejku nośnikowego aromaterapii jest zakup jednego z renomowanych dostawców, tak, że można mieć pewność, że został wyodrębniony przy użyciu wysokich standardów jakości. Niestety, są tacy, którzy używają tanich olejów nośnikowych, ekstrahują je i ponownie rozprowadzają jako syntetyczne substancje zapachowe. To niekoniecznie może zaszkodzić Tobie, ale może spowodować problemy zdrowotne dla każdego, kto jest uczulony na niektóre rodzaje zapachów.

Ważne jest również, aby zdawać sobie sprawę z faktu, że istnieją dwa rodzaje olejków eterycznych powszechnie używanych przez aromaterapeutów, znane jako aromatyczne i niearomatyczne. Podczas gdy terapeutyczne zastosowania aromaterapii mogą się różnić, obie formy są uważane za bardzo korzystne przez aromaterapeutów. Przekonasz się, że aromaterapia z użyciem czystych olejków eterycznych ma wiele zalet. Należy do nich fakt, że pacjent jest całkowicie bezpieczny, ponieważ terapeutyczne właściwości olejków eterycznych są rozcieńczone i dlatego olejki eteryczne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, gdy są stosowane bezpośrednio na skórę.

W przypadku stosowania aromaterapii z wykorzystaniem olejków niearomatycznych, takich jak eukaliptus promienisty, istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć. Chociaż nie ma znanych przeciwwskazań, eukaliptus jest uważany za przeciwwskazanie w przypadku przyjmowania aspiryny, chinidyny, niacyny, magnezu i potasu. Podobnie, eukaliptusa należy unikać w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych lub innych leków zawierających warfarynę lub leki antymalaryczne, takie jak sól sodowa warfaryny i doustne leki zobojętniające.

W przypadku inhalacji, ogólnie zaleca się, że eukaliptus nie powinien być wdychany, ponieważ jest uważany za truciznę. W związku z tym należy bardzo dokładnie zapoznać się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa przed regularnym stosowaniem. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy powinieneś używać eukaliptusa do inhalacji, powinieneś skonsultować się z lekarzem specjalistą, który pomoże Ci zdecydować, czy ta technika inhalacji jest odpowiednia dla Twoich szczególnych okoliczności. Podobnie, należy mieć świadomość, że eukaliptus może zabarwić zarówno odzież, jak i pościel, zwłaszcza jeśli jest przechowywany lub noszony w niewłaściwy sposób. Dlatego należy ściśle przestrzegać instrukcji dotyczących właściwego przechowywania i noszenia ubrań z eukaliptusa.

Niektórzy ludzie boją się tego, co nieznane, i choć zrozumiałe jest, że ludzie obawiają się negatywnych skutków ubocznych niesprawdzonych metod leczenia, aromaterapia nie stwarza takich problemów. Zostało naukowo udowodnione, że ta technika przynosi rezultaty. W związku z tym, należy pamiętać, że tylko dlatego, że leczenie jest naukowo udowodnione, nie oznacza, że przyniesie taki sam efekt u wszystkich osób. W związku z tym, powinieneś przeprowadzić badania i znaleźć aromaterapeutów, którzy są wykwalifikowani i doświadczeni w swojej dziedzinie. Dzięki tym informacjom, powinieneś być w stanie znaleźć ulgę w swoich potrzebach związanych z aromaterapią!

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)