fotowoltaika z montażem
Panele fotowoltaiczne z montażem we Wrocławiu – dlaczego nie warto wybierać najtańszego wykonawcy?
1 września, 2021
Jak wzmocnić serce odpowiednią dietą u starszych osób
Jak wzmocnić serce odpowiednią dietą u starszych osób?
11 października, 2021

Produkty wielokrotnego użytku, takie jak butelki Sodastrem, pomagają nam dbać o środowisko. Ekologia jest dla wielu osób coraz to ważniejszą wartością, którą można realizować w życiu codziennym, bez rezygnacji z dotychczasowych przyjemności. W artykule podpowiadamy, jak można zadbać o dobro planety z pomocą nowoczesnych alternatyw.

Jak chronić planetę?

Dbanie o środowisko warto rozpocząć od zmiany codziennych nawyków oraz głębokiej edukacji. Wystarczy zacząć zabierać do sklepu własne torebki bawełniane oraz zmniejszyć spożywanie mięsa (lub całkowicie z niego zrezygnować). Jeżeli to tylko możliwe warto przesiąść się z samochodu na rower lub komunikację publiczną. Dużą korzyść dla planety przynosi także ograniczenie ilości zużywanych opakowań branych na wynos.

Nowoczesne produkty wielokrotnego użytku są funkcjonalne i wygodne, doskonale zastępując tradycyjne rozwiązania. Butelki Sodastrem są bardzo proste w obsłudze – wystarczy podpiąć ją do saturatora i wzbogać wodę o bąbelki. To znakomita opcja dla osób, które preferują napoje gazowane. Kiedy urządzenie wyprodukuje bąbelki, można wyjąć butelkę i zabrać ją do pracy, w podróż czy na trening. Butelki są dostępne w różnych rozmiarach, można wybrać pojemność, która najbardziej odpowiada waszym potrzebom.

Co wyróżnia butelki Sodastrem?

Butelki Sodastrem, takie jak np. https://www.konesso.pl/firm-pol-1594024269-SODASTREAM.html zostały stworzone przede wszystkim z myślą o ograniczeniu plastiku. Od wielu lat eksperci zwracają uwagę na to, że musimy ograniczyć produkcję i zużycie tworzyw sztucznych, m.in. plastikowych butelek i folii do opakowania zgrzewek wody. Nawet w sytuacji, gdy każdy z nas dba o prawidłowe segregowanie śmieci, dobrze jest ograniczyć kupowanie kolejnych butelek nie tylko ze względu na środowisko, ale także nasz portfel.

Dzięki saturatorowi i specjalnym butelkom Sodastrem możesz stworzyć swój ulubiony smak wody. Ilość bąbelków zawartych w wodzie możesz w dowolny sposób kontrolować i zmieniać w zależności od aktualnych smaków. Urządzenie posiada 3 poziomy nagazowania wody, dlatego każdy z domowników może mieć swoją prywatną butelkę z ulubioną wodą.

Ekologiczna woda gazowana – jak to zrobić?

Na butelkę Sodastrem warto się zdecydować z kilku powodów. Po pierwsze jest wygodna, nie musisz kupować i dźwigać ciężkich zgrzewek z gazowanymi napojami i przechowywać ich w domu co zajmuje również dużo miejsca. Po drugie i chyba najważniejsze są ekonomicznym rozwiązaniem i dzięki butelkom wielokrotnego użytku nie zaśmiecasz planety plastikowymi odpowiednikami. Warto wybrać butelki Sodastream o większej pojemności, które wystarczą nawet na cały dzień.