Ekologia molekularna
25 lipca, 2023
typ-osobowosci-a-zdrowie-czy-charakter-predysponuje-do-niektorych-chorob
Typ osobowości a zdrowie – czy charakter predysponuje do niektórych chorób?
4 października, 2023

Poznaj antyperspirant w sprayu i ciesz się doskonałą świeżością

Na pewno wiesz, że codzienne wyzwania, powodują dużo sytuacji stresowych. Cały dzień na nogach wymaga pewnej siły fizycznej i nie tylko pracy umysłowej, związanej ze stresem, ale i fizycznej. Aby zachować świeżość przez cały dzień, warto sięgnąć po kosmetyki o przedłużonym działaniu antypotowym. Jednym z nich jest właśnie antyperspirant w sprayu, jako kosmetyk hamujący wydzielanie potu i niwelujący nieprzyjemny zapach z tym związany. Niektóre kosmetyki tego typu dają ochronę nawet do 48 godzin i dłużej, co jest doskonałym wynikiem. Wystarczy użyć go rano na świeżą i suchą skórę, aby potem cieszyć się doskonałą świeżością przez cały dzień, aż do późnych godzin. Z takim kosmetykiem nie trzeba martwić się o dyskomfort związany z poceniem się, bo jest ono znacznie mniejsze, a nieprzyjemny zapach zostaje zamaskowany.

Na co zwrócić uwagę, wybierając antyperspirant

Przede wszystkim należy patrzeć na jego skład, aby był delikatny dla skóry, a skuteczny. Na pewno formuły bez alkoholu cieszą się ogromną popularnością, bo nie powodują uczuleń na skórze. Po drugie, wybierz, jaka forma kosmetyku jest dla Ciebie najlepsza. Jeśli lubisz szybkie efekty, to spray będzie najlepszy. Zatem jaki wybrać antyperspirant w sprayu? Taki, który zapewnia długą ochronę i nie zawiera alkoholu. Zapachy drzewne są popularne dla mężczyzn i można je wzmacniać, stosując dodatkowo żel pod prysznic z tej samej linii. Jeśli możesz zaczekać chwilę dłużej, to wybierz antyperspirant w kulce, trzeba tylko odczekać, aż całkiem wyschnie na skórze. Sztyft także jest bardzo wygodny i łagodny dla skóry i może mieć więcej substancji odżywczych. Możesz używać kilku różnych form antyperspirantu, w zależności od tego jakie aktualnie masz potrzeby. Do użytku domowego wystarczy zwykły dezodorant.

Poznaj sposoby na mniejsze pocenie się

Oczywiście oprócz dobrych antyperspirantów, warto wyrobić sobie dobre, codzienne nawyki. Przede wszystkim noś przewiewne ubrania z bawełny lub z lnu, jeśli to możliwe. Sztuczne materiały nie sprzyjają dobrej termoregulacji, dlatego należy ich unikać. Warto dodać, że im lepsza kondycja, tym mniej pocimy się, bo mamy wyższą tolerancję na wysiłek. Dobra forma to pierwszy krok na drodze do świetnego samopoczucia każdego dnia. Poza tym, po każdej kąpieli, dokładnie osuszaj skórę pod pachami, zanim nałożysz lub spryskasz ją antyperspirantem. Tylko sucha skóra przyjmuje najlepiej taki kosmetyk. Jeśli nie pocisz się tak dużo, wystarczy jeśli użyjesz dezodorantu, bo nie hamuje on pocenia się, a jedynie ogranicza nieprzyjemny zapach. Jest bardziej delikatny w działaniu, bo nie niweluje pocenia się. Te osoby, które nie mają aż takiego problemu z poceniem się, mogą zostać przy dezodorancie.