Naturalne Kosmetyki Konopne Kompletny Przewodnik
10 maja, 2023
Chlorella co to jest, rodzaje, forma konsumpcji, hodowla, wartości odżywcze,
1 lipca, 2023

Klasyczne deskorolki prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Odwiedzając park, coraz częściej możemy również spotkać się z elektrycznymi deskorolkami. Oczywiście różnią się one od siebie nie tylko ceną. W tym artykule chcielibyśmy je dokładniej porównać, tak aby rozwiać wszelkie wątpliwości przed planowanym zakupem.

Wybór deskorolki a poziom umiejętności

Jazda na deskorolce może być sporym wyzwaniem dla początkujących. Poza umiejętnością zachowania równowagi, niezbędne jest też opanowanie ich prowadzenia. Czasem potrzeba na to kilku dni, a niekiedy nawet tygodni czy miesięcy. Na sam początek zdecydowanie warto wybrać klasyczną deskorolkę. W ten sposób zapoznamy się ze sprzętem i podstawowymi technikami jazdy.

Deskorolki elektryczne nie są oczywiście zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. W sklepach znajdziemy je w kilku rodzajach. Do najpopularniejszych modeli należą:

  • Deskorolki terenowe – sprawdzą się u zaawansowanych użytkowników, którzy szukają pojazdu do przemieszczania się po kamienistych ścieżkach, drogach. Wyróżniają je duże koła i wysokie zawieszenie.
  • Deskorolki z uchwytem (Segway) – jeżeli masz problem z prowadzeniem, koniecznie wypróbuj tę opcję.
  • Deskorolki dla dziecka – zaliczyć do nich można mniej skomplikowane modele o niższym limicie wagowym, w których wprowadzono większe ograniczenia prędkości.

W przypadku deskorolki elektrycznej nie musimy się przemęczać, aby rozpędzić ją do prędkości, jakiej potrzebujemy. W przypadku klasycznej byłoby nam znacznie ciężej. Spora część deskorolek elektrycznych jest dziś wyposażona w kontrolery pozwalające na regulację zarówno prędkości, jak i kierunku jazdy. W ten sposób poruszanie się na nich staje się jeszcze bardziej intuicyjne.

Czy deskorolki elektryczne są bezpieczne dla dzieci?

Rodzice coraz to częściej zadają sobie pytanie, czy aby na pewno deskorolka elektryczna to dobry pomysł na prezent dla dziecka. Bezpieczeństwo to podstawa, najważniejsze jest, aby zapewnić dziecku obowiązkowe środki ochrony, takie jak kask i ochraniacze.

Deskorolki elektryczne dla najmłodszych to wspaniała forma zabawy. Dziecko może spędzić czas na świeżym powietrzu i zadbać o swoją kondycję. Jeżeli zapewnimy mu sprzęt dostosowany do jego wieku, powinniśmy czuć się bezpieczni. Warto również zadbać o to, aby znaleźć mu odpowiednie miejsce na tego typu zabawę.

Co warto wiedzieć przed zakupem deskorolki?

Deskorolki klasyczne, jak i elektryczne mamy dziś na wyciągnięcie ręki. Warto sprawdzić źródło, z którego planujemy zakupić sprzęt. Słabej jakości deski nie tylko mogą szybko się popsuć, ale również zagrażają naszemu bezpieczeństwu. Podejmując decyzję o zakupie, koniecznie sprawdź opinie o firmie i jej produktach.

Koszt deskorolek elektrycznych jest zazwyczaj wyższy niż tych tradycyjnych. Warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, że w dłuższej perspektywie bardziej ekonomiczne mogą okazać się modele elektryczne, ze względu na fakt, że w przeciwieństwie do klasycznych nie wymagają one zbyt częstych wymian elementów. Dodatkowo można się dzięki nim bez wysiłku przemieszczać na większe odległości, co pozwoli nam zaoszczędzić na kosztach paliwa czy też transportu publicznego.

Deskorolka a ekologia

Deskorolki elektryczne są przyjazne dla środowiska – nie emitują spalin ani hałasu. W ten sposób nie zanieczyszczamy naszego środowiska ani nie zakłócamy spokoju. Większość z nich ma również baterie, dzięki czemu można je ładować, korzystając z energii odnawialnej.

Jeżeli jednak nie zależy nam na prędkości, warto rozważyć deskorolki klasyczne, które z oczywistych względów są jeszcze bardziej ekologicznym wyborem. Do tego motywują nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zamiast siedzenia przed komputerem.

 

Artykuł sponsorowany