Domowy peeling to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących naturalną pielęgnację. Produkty dostępne w każdej kuchni z powodzeniem zastąpią substancje chemiczne. Chcesz złuszczyć naskórek i przygotować ciało do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Sięgnij po sprawdzone i proste w wykonaniu przepisy.
Kawowy peeling to jeden z najczęściej stosowanych. Prosty w wykonaniu doskonale odświeża, ujędrnia, poprawia koloryt skóry i ma działanie antycellulitowe. W wersji podstawowej wystarczy tylko kawa i dowolny olej lub oliwka. Składniki mieszamy na gęstą papkę i nakładamy na zwilżoną skórę. Ten domowy kosmetyk może być stosowany także na skórę twarzy. W wersji rozszerzonej można dodać 1-2 łyżeczki cynamonu.
Mieszanka z soli i oliwy to dobry sposób na pozbycie się szorstkiego i zgrubiałego naskórka. Może być stosowana do intensywniejszych zabiegów. Ze względu na sól i możliwość podrażnienia nie nadaje się na twarz ani na uszkodzoną skórę. Za to doskonale usuwa zrogowaciałą skórę z łokci kolan i stóp. Do wykonania peelingu niezbędna będzie sól kuchenna i oliwa lub olej. W wersji rozszerzonej można dodać połowę startego świeżego ogórka lub sok z cytryny. Wszystkie składniki mieszany ze sobą i używamy zaraz po przygotowaniu.
Słodki peeling z brązowego lub białego cukru to tani i uniwersalny kosmetyk dla każdego. Delikatny w działaniu może być stosowany na twarz i ciało. W wersji podstawowej wystarczy cukier i olej. W rozszerzonej można dodać 2 łyżeczki płynnego miodu lub kilka kropel olejku zapachowego np. olejku z róży, pomarańczy lub malin.
Delikatny i łagodzący podrażnienia peeling z płatków owsianych może być stosowany na twarz i ciało nawet przez osoby z wrażliwą i skłonną do alergii skórą. Do jego wykonania niezbędne będą zmielone płatki owsiane ok. pół szklanki, woda lub napar z rumianku oraz łyżeczka oliwy. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą i odstawiamy na ok. 5 minut. Po tym czasie mikstura jest gotowa do użycia.
Domowe peelingi to doskonała i zdrowa alternatywa dla produktów chemicznych. Przygotowane z produktów znajdujących się w każdej kuchni mogą być stosowane przed innymi zabiegami pielęgnacyjnymi lub dla odświeżenia i poprawy kolorytu skóry. Tanie, łatwe i szybkie w przygotowaniu pozostawią gładką i zdrową skórę i spore oszczędności w portfelu. Jeśli do tej pory nie stosowałaś domowych kosmetyków, spróbuj. Przekonasz się, że naturalna pielęgnacja jest równie skuteczna, jak ta z użyciem syntetycznych produktów.