Bongo na prezent: jak działa, co kupić najlepiej i gdzie znaleźć dobre ceny

Czy warto kupić bezrękawnik?
10 listopada, 2022
transport ekologiczny
Ekologiczny transport: jak zmniejszyć emisję spalin i hałasu?”
9 grudnia, 2022

Myślisz o kupnie fajki wodnej na prezent? Chcesz się zorientować co i jak? W takim razie jesteś teraz w dobrym miejscu. W niniejszym artykule poznasz najbardziej podstawowe informacje na temat takiego sprzętu. Podpowiemy ci również, co kupić oraz gdzie znaleźć naprawdę dobre i tanie bongo.

Jak działa bongo?

W gruncie rzeczy wszystkie produkty dostępne na jarajto.pl to bardzo proste urządzenia. Bongo szklane jest wszakże znane ludzkości już od tysięcy lat i przez ten czas zasady jego działania niewiele się zmieniły. Przysłowiową matką wynalazku w tym wypadku jest potrzeba ochłodzenia i filtracji wodnej dymu. W związku z tym podstawę każdej fajki wodnej stanowi dzban, w którym znajduje się płyn. Z dzbanem zaś połączony jest ustnik oraz cybuch.

Przygotowując bongo, trzeba nalać wodę do dzbana tak, aby zatopić tylko parę centymetrów cybucha. To do niego wkłada się wybrany susz, który należy następnie zapalić i pociągnąć powietrze przez ustnik. Niektóre bongosy są wyposażone w sprzęgło, które ułatwia inhalację i poprawia jej efekty. Staraj się szukać właśnie takiego urządzenia.

Woda w dzbanie powinna mieć temperaturę pokojową, choć niektórzy lubią wlewać płyn prosto z lodówki. Jednak dużo lepszym pomysłem jest wrzucenie kostek lodu do tuby łączącej ustnik z dzbanem. Wówczas dym zostaje przyjemnie schłodzony. Jeśli zależy ci na takim efekcie, lodowe bongo powinno być na twoim celowniku. To sprzęt, który posiada specjalne stopery. Zatrzymują one lód w tubie, więc nie ma ryzyka, że wpadnie do wody z dzbanem. Jeśli tak się stanie, kostki lodu szybciej się roztopią i efekt chłodzenia będzie słabszy. Bez stoperów można też uszkodzić cybuch.

Bongo grawitacyjne

To rozwiązanie, które trzeba omówić osobno. Tzw. wiadro (znane również jako „GEEB”) działa trochę inaczej niż tradycyjna fajka wodna. Jest też bardziej skomplikowane i siłą rzeczy droższe. Wykorzystuje wodę, która ucieka ze zbiornika pod wpływem grawitacji. Fachowe określenie tego zjawiska to kaskadowe wypieranie wody, które ma miejsce poprzez ruch kinetyczny wywołany obracaniem się dzbana. Gdy płyn opadnie, powstała w ten sposób różnica ciśnienia powoduje wypełnienie zbiornika dymem z palonego suszu. Czy taki sprzęt jest lepszy od zwykłego bongosa? Wszystko chyba zależy od preferencji osoby, która będzie go używać. Większości z nas jednak mniej skomplikowane (i tańsze!) mechanizmy w zupełności wystarczą, aby cieszyć się udaną inhalacją ziół.

Tanie bonga szklane i rodzaje filtracji

Jak już zaznaczyliśmy powyżej, niedrogie bongo to wciąż najpopularniejszy sprzęt do inhalacji. Produkty o tradycyjnej konstrukcji z grubego szkła oraz akcesoria (metalowy cybuch na przykład) są często wybierane na prezenty. Zwłaszcza że są produkowane w wielu atrakcyjnych formach i kolorach. Niektórzy miłośnicy inhalacji ziołowej lubią je kolekcjonować. Podobnie można powiedzieć o filtracjach zastosowanych w danym modelu. Wyróżniają się kształtem, sposobem działania i efektem. Dzięki nim zarówno bonga lodowe, jak i zwykłe mogą zapewnić przyjemniejszy i bogatszy aromat dymu.

Jednym z przykładów takiej filtracji jest Tornado. Nie dość, że perfekcyjnie oczyszcza gaz i na ogół uszlachetnia doznania, to jeszcze wywołuje fantastyczny efekt wizualny wewnątrz bongosa. W końcu nazwa Tornado nie wzięła się znikąd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest konstrukcja Tree Perc. Nazywana jest także filtracją drzewiastą z tego względu, że ku ustnikowi wypuszcza rosnące, coraz większe banie dymu. Ich kształt może się kojarzyć z koronami drzew. Ciekawy wygląd „prosto z natury” zapewnia również system typu Honeycomb, który opiera się na kształcie plastrów miodu.

ShowerHead natomiast daje efekt odwróconego prysznica. Bąbelki opuszczają dysk w kształcie słuchawki prysznicowej, co jest bardzo atrakcyjne wizualnie. Ten typ filtracji uważany jest też za jeden z najlepszych, jeśli chodzi o oczyszczenie dymu. Jej zaletą jest również to, że występuje w wielu rozmiarach i można ją spotkać nawet w dużych bongosach. To samo dotyczy małych urządzeń. Podróżne bongo bezproblemowo zmieści się w każdej walizce, a załączona do niego filtracja ShowerHead zagwarantuje wysokiej jakości inhalację w każdym miejscu. Naszym zdaniem takie rozwiązanie jest bardzo interesującym pomysłem, jeśli chcesz sprawić komuś podarunek, który będzie niezapomniany i praktyczny zarazem.

Czy fajki wodne są legalne?

Wiele osób się nad tym zastanawia, aczkolwiek każda fajka wodna to produkt, który sam w sobie nie stanowi żadnego zagrożenia. Bongosy są zatem w pełni legalne na terenie Polski i możliwe do kupienia w dobrej cenie na przykład tutaj: jarajto.pl. Trzeba tylko uważać na to, co się za jego pomocą pali. Marihuana jest oczywiście niedozwolona, ale tytoń już tak. To samo dotyczy gotowych mieszanek zielarskich czy kropel mentolowych, którymi można urozmaicić aromat. W każdym razie kupując bongosa w internecie, masz absolutną gwarancję, że nie łamiesz tym samym żadnych przepisów prawa.