Jak wybrać hulajnogę elektryczną na co dzień?
15 kwietnia, 2020
Hulajnoga elektryczna – hit czy kit?
15 kwietnia, 2020
W tym artykule przeczytasz o:

Witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a wraz z wiekiem zapotrzebowanie na nie wzrasta, jednak ludzki organizm produkuje je niestety w niewystarczających ilościach, dlatego też konieczna okazuje się ich suplementacja. Oczywiście w aptekach można bez problemu zakupić suplementy zawierające całą gamę witamin, jednak wchłaniają się one w znikomej ilości, dlatego też lepiej przyjmować świeże produkty spożywcze, czyli naturalne suplementy stanowiące prawdziwą skarbnicę witamin i minerałów. Jeśli chodzi o kobiecy organizm, to ma on zdecydowanie inne zapotrzebowanie na witaminy niż organizm mężczyzny czy też dziecka, przez co niezwykle istotne jest dbanie o zróżnicowanie codziennych posiłków. Jakich zatem witamin potrzebuje kobiecy organizm po przekroczeniu 35 roku życia i jakie naturalne suplementy należy włączyć do codziennej diety, aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników?

Witamina A

Niedobór witaminy A objawia się przesuszeniem skóry, wypadaniem oraz łamliwością włosów, a także rozdwajaniem paznokci co odbija się niekorzystnie nie tylko na wyglądzie, ale również na samopoczuciu. Warto również wiedzieć o tym, iż witamina ta ochrania oczy przed różnego rodzaju chorobami, dlatego też warto zadbać o to, aby nie zabrakło jej w codziennym jadłospisie. Gdzie jednak można ją znaleźć? Głównie w podrobach, żółtkach jaj, tłustych rybach, a także takich warzywach i owocach jak marchew, czerwona papryka, morele oraz śliwki.

Witamina C

Dieta bogata w witaminę C ochrania skórę przed jej przedwczesnym starzeniem się, dzięki czemu proces powstawania na twarzy zmarszczek ulega zahamowaniu. Niezwykle istotne jest również to, iż witamina C walczy z nadciśnieniem oraz zapobiega rozwojowi choroby wieńcowej, dlatego też warto zadbać o to, aby w codziennym menu znalazły się takie produkty spożywcze jak natka pietruszki, czerwona papryka, pomidory, kiszona kapusta oraz owoce cytrusowe.

Witamina E

Witamina E zwana witaminą młodości odgrywa bardzo ważną rolę w kobiecym organizmie, ponieważ wzmacnia ona warstwę lipidową skóry, ochraniając ją tym samym przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak np. dym papierosowy czy też promieniowanie ultrafioletowe, które przyspieszają proces starzenia się skóry. W jakich jednak produktach spożywczych można znaleźć tę witaminę? Przede wszystkim w zielonych warzywach, orzechach, olejach roślinnych, a także w wątróbce, dlatego też warto wzbogacić codzienną dietę o wspomniane właśnie produkty.