Najwieksza elektrownia sloneczna w Europie
Największa elektrownia słoneczna w Europie
19 sierpnia, 2020
Naturalne zrodla witamin
Naturalne źródła witamin, czyli jakie?
23 sierpnia, 2020

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu przechodzi na dietę redukcyjną. W telewizji, prasie i internecie aż roi się od reklam producentów różnego rodzaju suplementów diety, które mają pomóc nam w redukcji tkanki tłuszczowej. Tymczasem większość z nich albo w ogóle nie wspomaga procesu odchudzania albo powoduje nieprzyjemne skutki uboczne. Odchudzanie nie musi być jednak katorgą – warto poznać naturalne suplementy diety, które spożywane codziennie pomogą w redukcji wagi.

Zdrowe owoce

Powszechnie wiadomo, że aby zaspokoić apetyt na coś słodkiego, dobrze jest zjeść owoc. W czasie odchudzania nie można ich jednak jeść zbyt wiele, ponieważ zawierają znaczne ilości cukru, który nie jest sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę. Tymczasem owoce mogą stanowić suplementy na odchudzanie, jednak trzeba wiedzieć, które z nich wybierać. Będąc na diecie postawmy na maliny, żurawinę i inne owoce leśne, które zawierają ketony malin. Wpływają one przede wszystkim na proces spalania tłuszczu, znacznie go przyspieszając. Latem możemy rozkoszować się świeżymi owocami, zimą zaś dobrze jest postawić na suszone – w niewielkiej ilości, gdyż zawierają sporo cukru. Unikajmy jednak konfitur czy syropów malinowych, które są dodatkowo słodzone. Zimową porą dobrze jest także sięgnąć po imbir, który również przyspiesza spalanie tłuszczu, a dodatkowo ma właściwości lecznicze.

Herbata do posiłku

Wielbiciele herbaty mogą bez żadnych przeszkód sięgnąć po takie, które poza walorami smakowymi wspomagają proces odchudzania. Niektóre rodzaje herbat to doskonałe spalacze tłuszczu, a należą do nich herbata zielona i czerwona. Zielona herbata zawiera katechininę, która przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej. Zielona herbata jest również źródłem kofeiny, która także charakteryzuje się działaniem przyspieszającym redukcję tłuszczu. Kofeinę znajdziemy również w kawie, jednak lepiej wspomagać odchudzanie zieloną herbatą. Wynika to z faktu, że do kawy często lubimy dodawać mleko, które zwiększa kaloryczność napoju, nie mówiąc już o tradycyjnych przekąskach, które z chęcią serwujemy sobie do popołudniowej kawy. Natomiast czerwona herbata zapobiega zbędnemu magazynowaniu tłuszczu w organizmie. Herbata powinna być wypijana codziennie, w ilości przynajmniej 3-4 szklanek. Można ją pić po posiłku, jednak nie wcześniej niż pół godziny, gdyż woda może rozpuszczać soki trawienne.

Moc przypraw

Naturalne suplementy to także przyprawy, które sprawiają, że nawet na diecie dania mogą być smaczne, a przede wszystkim zaś nie są 21mdłe i mało wyraziste. Przyprawy, które należy stosować podczas przygotowywania potraw to:

  • pieprz – dzięki zawartości piperyny intensywnie przyspiesza procesy trawienne. Pieprz idealnie nadaje się do każdego dania, pomaga również wzmocnić jego smak. Dzięki niemu redukcja tłuszczu może być znacznie przyspieszona,
  • kurkuma – ogranicza rozrost komórek tłuszczowych w organizmie, a dodatkowo hamuje apetyt, przez co zapobiega nadmiernemu przyrostowi wagi. Kurkuma sprawia, że redukcja wagi i tłuszczu może być znacznie szybsza i przyjemniejsza w smaku,
  • czosnek – choć nie jest to typowa przyprawa, naturalny czosnek dodawany jest do wielu dań, w szczególności obiadowych. Jego działanie w diecie odchudzającej polega na przyspieszeniu spalania tłuszczu,
  • chilli – pomaga zahamować nadmierny apetyt, a także dzięki właściwościom rozgrzewającym znacznie ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.

Osoby na diecie powinny niemal całkowicie zrezygnować z soli, która nie tylko działa niekorzystnie na układ krążenia, ale również sprzyja kumulacji wody w organizmie, przez co mniej widoczne są efekty stosowania diety odchudzającej.

Suplementy stosowane w celu redukcji wagi nie muszą być wcale chemicznymi tabletkami, którym przypisuje się właściwości naturalne. Zamiast nich lepiej jest sięgnąć po herbatę, owoce oraz przyprawy, które pomogą nam w szybszym czasie spalić tłuszcz. Można je bez żadnego problemu wkomponować w codzienny jadłospis, a wiele z nich poza właściwościami odchudzającymi ma także właściwości prozdrowotne.