Rower elektryczny
Jak działa rower elektryczny? Czy rowery elektryczne są eko?
5 listopada, 2021
Naturalne Oleje CBD
Naturalne oleje CBD
30 listopada, 2021

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest coraz częściej wykorzystywaną metodą pozyskiwania prądu. Właściciele domków jednorodzinnych, firm oraz fabryk coraz częściej decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki którym nie tylko można zadbać o środowisko, ale także zminimalizować koszty wytwarzanego prądu, generując tym samym spore zyski w skali roku. Decydując się na instalację fotowoltaiczną, warto zapoznać się z pełną ofertą, która niekiedy oferuje kredyty pod fotowoltaikę oraz liczne dofinansowania. 

 

  • Fotowoltaika Wrocław – instalacje fotowoltaiczne
  • Panele słoneczne dla firm i rolników
  • Alternatywa montażu – inne metody instalacji fotowoltaiki

Fotowoltaika Wrocław – instalacje fotowoltaiczne

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu budynku może przynieść zyski już od pierwszego dnia funkcjonowania. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie panele zbierając energię słoneczną, kumulują ją przekazując do założonych transformatorów. Panele fotowoltaiczne, które przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną, są doskonałą opcją dla rodzin, których zużycie energetyczne jest dość wysokie. 

Należy pamiętać, że instalacje fotowoltaiczne Wrocław dostępne na pivienergy.pl obsługują nie tylko klientów indywidualnych, zaopatrujących swoje domostwa w odnawialne źródła energii, ale także firmy, zakłady rolnicze i gospodarstwa oraz sklepy mało i wielkopowierzchniowe. 

 

Panele słoneczne dla firm i rolników

Montaż instalacji fotowoltaicznych może okazać się doskonałą opcją zmniejszenia kosztów prowadzenia firmy. Własna elektrownia słoneczna zagwarantuje stałą dostawę prądu podczas niespodziewanych awarii energetycznych lub skoków napięcia. Poprzez zastosowanie własnego źródła energii nie będziemy musieli się obawiać o nagłe wyłączenie sprzętu w postaci komputerów lub maszyn, zgaszonego światła lub usterek spowodowanych nagłą utratą napięcia. Wykorzystując potencjał, jaki mają instalacje fotowoltaiczne, możemy całkowicie zredukować koszty i pokryć pełne zapotrzebowanie energetyczne. 

Inwestycja w instalacje fotowoltaiczną jest długoterminowa, dlatego zwrot kosztów szacowany jest na 6-10 lat od chwili montażu. W związku z tym jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców planujących ciągłą rozbudowę i rozwój firmy. 

Patrząc z perspektywy rolnictwa, które na każdym kroku przechodzi modernizację, a wykorzystywane maszyny niejednokrotnie wykorzystują prąd jako źródło zasilania, łatwo przekalkulować, że konieczność użycia sprzętu zasilanego elektrycznie, generuje zwieszanie comiesięcznych opłat za energię elektryczną. W taki przypadku warto zastanowić się nad zamontowaniem paneli słonecznych i wykorzystaniem energii odnawialnej, która z czasem zamianie się w odczuwalny zysk. 

 

Alternatywa montażu – inne metody instalacji fotowoltaiki

Fotowoltaika Wrocław w swojej ofercie posiada również inne metody zakładania fotowoltaki niż klasyczny montaż na dachu budynku. Zdarza się tak, że dach nie jest przystosowany do założenia instalacji. Wpływ na to może mieć nieodpowiednia lokalizacja budynku, która położona jest w zacienionym miejscu, gdzie nie będzie miało możliwości łapania odpowiedniej ilości promieni słonecznych niezbędnych do produkcji energii lub nieodpowiedni kąt nachylenia pokrywy dachowej. W takim przypadku istnieje możliwość zbudowania wiaty na panele słoneczne https://pivienergy.pl/oferta/wiata-z-paneli-fotowoltaicznych/. Tego typu konstrukcja może być połączona z budynkiem lub wolnostojąca na dostępnej przydomowej, lub firmowej przestrzeni. 

 

undefined