W świecie ziół. Aloes i jego właściwości
15 kwietnia, 2020
Naturalne źródła witamin dla kobiet
15 kwietnia, 2020

Dziecko jezdzace na elektrycznej hulajnodze

Pojazdy elektryczne stały się coraz bardziej popularnym elementem codzienności – pojawiają się nie tylko w systemach do wypożyczania w większych miastach, ale także w prywatnych garażach i coraz więcej osób decyduje się poruszać na elektrycznym jednośladzie po mieście. Dlatego warto zauważyć, że wybór odpowiedniego sprzętu może być dość problematyczny.

Zasięg to kluczowa sprawa

Jednym z aspektów, o których się mówi w kontekście nie tylko hulajnogi elektrycznej, ale także inny pojazdów tego typu, to zasięg. Wiadomo, że baterie mają swoją wytrzymałość, więc osiągnięcie kilkudziesięciokilometrowego zasięgu jest dziś niemalże nierealne. Tym bardziej jeśli na hulajnogę nie chcemy wydawać pięciocyfrowej liczby.
Warto tu jednak wspomnieć, że do jazdy po mieście zasięg na poziomie 20 km jest naprawdę w porządku. Rzadko kiedy dojeżdża się hulajnogą do pracy czy szkoły oddalonej o takie kilometry, a jednocześnie wiadomo, że większa bateria to większa waga, więc im lżej, tym lepiej. Dlatego, choć zasięg jest rzecz jasna istotny, nie trzeba martwić się o to, że spadnie funkcjonalność takiego sprzętu.

Moc, czyli jak szybko dostaniesz się do pracy

Jazda po ulicach miast jest dziś dużo łatwiejsza, dzięki dynamicznemu i szybkiemu silnikowi. Klasyczne wartości miejskich hulajnóg z napędem elektrycznym to około 250 – 300 W. Dzięki temu można bardzo łatwo jechać 25 km/h lub nieco więcej. Choć dziś prawo dokładnie nie określa maksymalnej prędkości, to właśnie 25 km/h ma być wartością maksymalną. Dlatego taka prędkość przez 20 km będzie znakiem naprawdę dobrej, stabilnej i szybkiej hulajnogi.
Przy okazji warto pamiętać, że liczy się także start. Hulajnoga powinna dobrze ruszać z miejsca, by mogła łatwiej włączać się do ruchu miejskiego. W tym kontekście trzeba jednak sprawdzać nie tylko moc silnika i baterię, ale także udźwig. Wiadomym jest bowiem, że im większa masa, tym niższe wartości wydajności pojazdu.

Wygląd, czyli zadbaj o szczegóły

Na koniec trochę o wyglądzie. Wygodny podest, widoczna lampka LED, która nie tylko ostrzega, ale i umożliwia zobaczenie czegoś przed Tobą czy nieślizgające się końcówki kierownicy to niewielkie elementy, które sprawiają, że hulajnoga z silnikiem elektrycznym jest wygodniejsza i przyjemniejsza w użytkowaniu. Tym bardziej że obecnie jazda przez niemal cały rok jest możliwa, więc tym bardziej potrzeba dobrego oznaczenia jazdy.
Przy wyglądzie warto także zwrócić uwagę na możliwości. Dobrze byłoby widzieć różne dane na wyświetlaczu, choćby prędkość, stan naładowania baterii czy tryb jazdy. Trzeba także zwrócić uwagę na dodatkowe kwestie, które umożliwia hulajnoga, jak właśnie tryby jazdy czy dzwonek. Każdy element będzie jednak ważny przy wyborze właściwego modelu.

Patrz na osiągi i wybieraj właściwie

Nie ma wątpliwości, że możliwości na rynku jest coraz więcej, więc hulajnóg na polskich ulicach i chodnikach będzie coraz więcej. Dlatego trzeba pamiętać, że w przypadku własnego modelu trzeba przeanalizować możliwości, mobilność, zasięg oraz wagę i moc oraz zadbać o to, by był to model w korzystnej cenie.