Jak skutecznie pozbyć się widocznych zmarszczek pod oczami?

wysypka na ciele
Wysypka na ciele – powody jej powstawania i sposoby łagodzenia problemów skórnych
28 marca, 2023
pozbycie się blizn po trądziku
Czy pozbycie się blizn po trądziku jest w ogóle możliwe? Tylko fakty i zero mitów
28 marca, 2023

Zmarszczki pod oczami nie prezentują się dobrze. Niestety sprawiają, że twarz wygląda starzej. A przez to można stracić pewność siebie. Rzeczywiście zmarszczki pod oczami dodają 10 lat. Na szczęście są też skuteczne sposoby na walkę z nimi. Czas najwyższy je poznać.

 

Zmarszczki pod oczami – co warto wiedzieć?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka oraz wrażliwa. Jej grubość wynosi 0,5 mm, natomiast grubość skóry w innych miejscach może być nawet 8 razy większa. Zatem jak można się domyślić w dużej mierze właśnie z tego wynika fakt, że jest tak podatna na starzenie się. Warto jeszcze wiedzieć, że nie występujące w niej gruczoły potowe, łojowe są bardzo niewielkie. Skóra pod oczami jest więc też podatna na działanie czynników zewnętrznych i do tego ulega przesuszeniu. Prawda jest taka, że zmęczenie, niewyspanie od razu w tym miejscu jest widoczne. Często pojawiają się nie tylko zmarszczki, ale też cienie pod oczami. Jakby tego było mało to pierwsze objawy starzenia się następują już około 25 roku życia, a potem jest tylko gorzej. W kolejnych latach pojawiają się kurze łapki, a potem jeszcze głębsze zmarszczki.

Jak walczyć ze zmarszczkami pod oczami?

Oczywiście można zaakceptować fakt posiadania zmarszczek pod oczami, ale można też podjąć walkę z nimi. Na początek jednak warto pamiętać, że zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć jest tu strzałem w dziesiątkę. Dlatego, gdy jeszcze nie widać u Was pierwszych objawów starzenia się to nie oznacza, że nie pojawią się szybko, ale jeżeli podejmiecie od razu odpowiednie kroki pielęgnacyjne, to ten proces możecie opóźnić. Zacznijmy może od tego, że ważny jest demakijaż. Należy wykonywać go bardzo starannie. W żadnym wypadku nie można chodzić spać w makijażu, bo to zatyka pory, ale też sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Trzeba także używać toników czy płynów micelarny. Stosujcie także kremy ochronne, choćby takie, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Możecie także postawić na domowe sposoby. Jednym z najskuteczniejszych wydaje się maseczka białkowa. Wystarczy tylko połączyć jedno białko kurze, z łyżką mleka i miodu. Gdy masa jest stosunkowo gęsta, można nakładać ją na zmarszczki pod oczami i wokół nich. Regularnie stosowana doskonale odżywia skórę i sprawia do tego, że zmarszczki będą mniej widoczne. Przypominamy też, że taką maseczkę należy nałożyć na około 25 minut, a potem zmyć ciepłą wodą. Takie maseczki należy nakładać przynajmniej raz w tygodniu.

Dobry krem, czyli jaki?

W waszej kosmetyczce nie może też zabraknąć kremu na zmarszczki pod oczami. Zwróćcie uwagę na jego skład. Kosmetyk musi zawierać substancje odżywcze o aktywnym działaniu. Skuteczny jest choćby wyciąć z kasztanowca, peptydów oraz witaminy C. W kremie nie może zabraknąć kwasu hialuronowego, który wykazuje doskonale działanie przeciwzmarszczkowe i rzeczywiście spłyca zmarszczki pod oczami, a do tego jeszcze nawilża skórę. Pamiętajcie jeszcze, że kwas hialuronowy naturalnie jest produkowany przez nasz organizm, ale z wiekiem jest go w skórze coraz mniej.

W przypadku naprawdę widocznych zmarszczek można postawić na zabiegi kosmetologiczne i z zakresu medycyny estetycznej. Nie oznacza to jednak tylko botoksu, bo dobrze sprawdza się wypełnienie z kwasu hialuronowego oraz mezoterapia igłowa. W tj ostatniej wykorzystuje się technikę mikronakłuć do podania koktajlu witaminowego.