Ekologiczne reklamówki foliowe – alternatywa dla zwykłych foliówek

naturalne kosmetyki
Życie w zgodzie z naturą – od czego zacząć?
25 października, 2021
Naturalne olejki eteryczne
Naturalne olejki eteryczne – czym są te substancje o potężnych właściwościach leczniczych i jak działają?
27 października, 2021

Reklamówki foliowe stosowane są dzisiaj rzadziej, lecz nadal są popularne. Mają jednak eko alternatywę – to reklamówki z materiałów biodegradowalnych.

Coraz więcej firm rezygnuje z zakupu reklamówek foliowych i decyduje się na inne rodzaje reklamówek, na przykład na te wyprodukowane z papieru. Jednak torby papierowe nie zawsze są optymalnym wyborem. Wtedy alternatywą jest reklamówka foliowa wykonana z materiału podlegającego biodegradacji.

Czym są reklamówki biodegradowalne?

Pod pojęciem jak biodegradowalne torby foliowe znajduje się rodzaj specjalnych reklamówek, które powstają z materiałów ulegających biodegradacji, na przykład wykonanych ze skrobi. Oznacza to, że pod wpływem czynników zewnętrznych dochodzi do ich całkowitego rozkładu na czynniki, które nie oddziałują negatywnie na środowisko naturalne.

Pod względem swoich właściwości torby reklamowe wykonane z folii podlegających biodegradacji są tak samo wytrzymałe, dlatego można stosować je do przenoszenia oraz przechowywania wielu typów produktów. Gdy jednak będą długotrwale wystawione na działanie czynników jak wilgoć, CO2, bakterie powodujące rozkładanie biomasy, wtedy z czasem zaczynają ulegać rozpadowi.

Warto pamiętać o tym, że reklamówki ekologiczne muszą spełniać odpowiednie normy. Główną z nich jest norma ekologiczna EN 13432. Ponadto powinny mieć one także specjalny certyfikat potwierdzający, że nadają się one do kompostowania – jest to certyfikat OK Compost Industrial.

Ze względu na materiały zastosowane do wytwarzania tego typu toreb nie należy umieszczać ich w koszach na tworzywa sztuczne, ale w kubłach przeznaczonych na odpady podlegające biodegradacji.

Dlaczego warto stosować ekologiczne reklamówki foliowe?

Ekologiczne, podlegające biodegradacji torby foliowe są bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych reklamówek wykonanych ze standardowych folii, które nie podlegają biodegradacji.

Wśród najważniejszych korzyści związanych ze stosowaniem ekologicznych reklamówek znajdują się poniższe:

  • Ochrona środowiska – za pomocą reklamówek foliowych można zadbać o ochronę środowiska naturalnego, ponieważ nadają się one do kompostowania,
  • Szerokie zastosowanie – ekologiczna reklamówka foliowa może być używana do różnych typów produktów, także może być ona stosowana do przechowywania w niej produktów spożywczych,
  • Różne rodzaje producenci reklamówek biodegradowalnych oferują je w wielu wariantach do wyboru pod kątem wielkości, wymiarów,
  • Budowa pozytywnego wizerunku – za pomocą torebek foliowych tego typu firma może budować swój wizerunek proekologiczny.

Warto także zaznaczyć, że reklamówki biodegradowalne producent może także wykonać wraz z nadrukiem. Dzięki takiej personalizacji reklamówki mogą dodatkowo wspierać działania marketingowe prowadzone przez firmę.

Gdzie kupować reklamówki biodegradowalne?

Obecnie reklamówki ekologiczne, podlegające biodegradacji można zamówić w różnych sklepach, a także bezpośrednio w hurtowniach oraz u producentów zajmujących się ich wytwarzaniem.

Jednym z dostawców reklamówek podlegających biodegradacji jest firma Ekspert Południe, w której ofercie można znaleźć szeroką gamę tego typu materiałów oraz innych rodzajów produktów opakowaniowych wpisujących się w eko trendy. Można zamawiać je także w internecie na stronie firmy sklep.ekspertpoludnie.pl.

Aby kupić gotowe reklamówki biodegradowalne, wystarczy jedynie wybrać ich rodzaj z dostępnych wariantów. Należy wtedy wziąć pod uwagę ich rozmiary oraz formę, aby dobrać je specjalnie do miejsca zastosowania.

Gdy firma chciałaby zamówić torby reklamowe z indywidualnym nadrukiem, wtedy należy także dodatkowo dostarczyć do niej projekt graficzny, jaki ma zostać wykonany na torbie. Najczęściej zamawiający decydują się na umieszczenie na torbach swojego logo oraz dodatkowych informacji o tym, że torba jest ekologiczna i nadaje się do biodegradacji.

Wobec tego foliowe torby reklamowe wykonane z materiałów ekologicznych to dzisiaj bardzo dobra alternatywa dla zwykłych opakowań foliowych oraz dla toreb papierowych, które również mają ograniczone zastosowanie.