Czym jest biogaz i jak powstaje?
21 lipca, 2022
Olej MCT
Co to jest olej MCT i dlaczego należy go przyjmować?
9 sierpnia, 2022

Magazyn energii BYD – wyróżniające się parametry

Dwie cechy sprawiają, że domowy magazyn energii BYD jest topowym sprzętem swej kategorii: sprawność minimum 96% oraz niesamowita szybkość ładowania/rozładowania nawet w zaledwie 1h. Inne porządne baterie fotowoltaiczne mają sprawność na poziomie 90%, a gorsze technologie (nie opierające się na licie, fosforanie i żelazie) często cechuje jedynie 30-50%. Za taki słabszy magazyn energii cena będzie dużo niższa, ale w rzeczywistości połowę podawanej pojemności stracisz. Zwróć więc uwagę na parametry techniczne przeglądanych modeli.

Gwarancja na magazyn energii fotowoltaicznej BYD

Warunki gwarancyjne od BYD są często niezwykle chwalone. Po pierwsze, gwarancja na magazyn energii BYD to aż 3800 cykli (ok. 10 lat, jeśli ładujesz/rozładowujesz raz dziennie). To całkiem nieźle, bo żywotność magazynów energii ogólnie wysoka nie jest, co zresztą stanowi największy zarzut do wszystkich baterii. Co więcej, jeżeli sprawność tego magazynu spadnie przez okres trwania gwarancji, to dostaniesz całkowicie nowy magazyn energii BYD lub część zwrot pieniędzy (od kwoty odliczana jest tj. długość użytkowania). Wydaje się to sprawiedliwe.

Domowy magazyn energii – cena BYD w Polsce

Przyznać trzeba, że akumulator fotowoltaiczny BYD tani zdecydowanie nie jest. Cena za ten magazyn energii to minimum 17 tys. polskich złotych brutto przy pojemności 5 kWh. Żeby fotowoltaika mogła być z nim kompatybilna, potrzebny jest jeszcze oczywiście inwerter fotowoltaiczny (ten sam co do paneli PV), co podnosi koszt o 4, 5 a nawet 7 tys. zł. Magazyny energii innych marek (np. Huawei) działają na inwerterach, które również jednocześnie obsługują całość instalacji, czyli wystarczy tylko jeden falownik, a nie dwa jak czasem można źle zrozumieć informacje.

Jak magazyn energii BYD wypada na tle innych?

Domowy magazyn energii fotowoltaicznej BYD ma – przypomnijmy – wysoką sprawność 96% i opcję mega szybkiego ładowania oraz rozładowania nawet w godzinę. Jak jednak w przypadku wszystkich sprzętów, na rynku istnieją podobne sprzęty, które również charakteryzują wysokie osiągi. Jakie są polecane? Sprawdź blog eksperta w temacie magazynu energii, firmy Otovo. Fotowoltaika, magazyny energii, panele PV, falowniki – o tym piszą dużo, dobrze i na temat.