Czy podróżujący powinni decydować się na wyrobienie karty EKUZ?

Wielkie topnienie lodów arktycznych: Zmiany klimatu są realne, zachodzą teraz i musimy działać
11 czerwca, 2022
budowa schronu przydomowego
Budowa schronu na podwórku – co musisz wiedzieć?
12 lipca, 2022

Polacy mają to do siebie, że chętnie przygotowują się do swoich wojaży wakacyjnych, ale tak naprawdę zapominają o tym wszystkim, co jest najważniejsze. Zapominamy o zabezpieczeniu się na wypadek jakiejś nieprzyjemnej sytuacji. Czasami głupie zwichnięcie kostki, czy też rana wymagająca zszycia, sprawi, że nie tylko będziemy cierpieć, ale także może nam zostać wręczony spory rachunek. Jak do tego nie doprowadzać? Najprostszym sposobem jest wyrobienie karty EKUZ.

Co to za karta?

Raczej każdy z nas wie, czym jest karta EKUZ. Niestety pomimo tego, wciąż zbyt mało osób ją wyrabia. Nie wiemy, dlaczego tak jest. Jest to o tyle dziwne, że karta EKUZ jest całkowicie darmowa. Za jej wyrobienie nic nie płacimy.

Niektóre osoby nie wyrabiają karty tej, ponieważ uważają po prostu, że nie będzie ona im do niczego potrzebna. Czy jest to prawda? I tak i nie. Nie jesteśmy w stanie niczego przewidzieć. Oczywiście każdy sobie życzy, aby ta karta mu się nie przydała, ale w życiu bywa różnie. Niestety wiele osób się o tym przekonało.

Na pewno warto. Gdy mamy kartę EKUZ przy sobie podczas podróży, to należy nam się darmowa pomoc medyczna. Bardzo nas to cieszy, ponieważ w razie nawet drobnego urazu, możemy sobie samodzielnie nie poradzić.

Wszystkie porady odnośnie karty EKUZ i podróży, znajdziesz na stronie https://ekuz.com.pl/porady-dla-podrozujacych/. Niektóre rzeczywiście są bardzo pomocne. Musimy także przyznać, że o pewnych kwestiach nie mieliśmy kompletnie żadnego pojęcia. Tym bardziej warto było tutaj zerknąć.

Wśród najważniejszych informacji należy wspomnieć o tym, że:

– karta EKUZ jest darmowa,

– można ją wyrobić stacjonarnie lub online,

– wydawana jest na poczekaniu.

Nie warto jednak oczekiwać samego dnia wyjazdu, ponieważ często mamy do czynienia z długimi kolejkami. Nie jest to do przyjęcia, gdy nam się spieszy, ale musimy się z tym pogodzić.

Gdzie obowiązuje karta EKUZ?

Bardzo często pojawia się także pytanie, gdzie w ogóle obowiązuje karta EKUZ. Jak to wygląda w rzeczywistości? Najlepiej na to pytanie odpowiedzieć, że karta EKUZ obowiązuje w każdym kraju, który należy do Unii Europejskiej. Można poczytać sobie o obowiązywaniu karty w interesującym nas państwie. Gdy interesuje nas wyjazd do Niemiec, to sprawdźmy informacje znajdujące się pod tym linkiem https://ekuz.com.pl/ekuz-w-niemczech/. Na pewno będą dla nas bardzo przydatne.

W razie wypadku, gdy nie mamy wyrobionej karty EKUZ, ani też żadnego innego ubezpieczenia turystycznego, to oczywiście pomoc zostanie nam udzielona, ale musimy się liczyć z tym, że absolutnie za wszystko będziemy musieli zapłacić. Nie jest to dobra informacje, ponieważ usługi medyczne są niebywale drogie. Czasami rachunek otrzymany może nawet opiewać na kilkaset euro, a w niektórych przypadkach nawet na kilka tysięcy euro. Zapłacenie takiej kwoty przez wiele osób jest wręcz niemożliwe. Nie dopuszczajmy do takiej sytuacji. Niestety wciąż wiele osób ryzykuje. Niektóre z tych osób będą żałowały.