Czy pozbycie się blizn po trądziku jest w ogóle możliwe? Tylko fakty i zero mitów

Jak skutecznie pozbyć się widocznych zmarszczek pod oczami?
28 marca, 2023
Jakie owoce warto włączyć na stałe do diety?
28 marca, 2023

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że blizny po trądziku rzeczywiście są przyczyną wielu problemów, tym bardziej, że często nie przyjmują postaci małych wgłębień, ale są głębokie i rozlane, mogą być także wypukłe. Pewne jest to, że są problemem i to dużym. Dziś zastanowimy się, czy rzeczywiście można się ich pozbyć, ale tak raz na zawsze.

 

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się blizn po trądziku. Cóż, pomimo że żyjemy w XXI wieku, to jednak nadal medycyna niekoniecznie dobrze radzi sobie z leczenie trądziku, biorąc pod uwagę, że często leczenie trwa latami, ale też pozostają po nim duże zmiany skórne. Na szczęście jednak są sposoby, które mogą przywrócić piękną i jędrną skórę. Zacznijmy może od tego jak ważna jest właściwa pielęgnacja zarówno skóry z trądzikiem, jak i zmianami potrądzikowymi. Przede wszystkim musi być oparta na wysokiej jakości dermokosmetykach. W żadnym przypadku nie można używać produktów opartych na bazie mydła, które tylko zatykają pory, ale też prowadzą do jeszcze większych podrażnień, co rzecz jasna przekłada się na większą widoczność blizn. Tutaj bardzo skuteczne są kremy oraz emulsje, które w swoim składzie mają ceramidy. Otóż właśnie one działają niczym cement odbudowując uszkodzoną strukturę skóry chronią przy okazji przed dostaniem się do niej toksyn czy też innych zanieczyszczeń. Ceramidy pozwalają na utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i w ten prosty sposób niedoskonałości są mniej widoczne. Kolejnym składnikiem, którego trzeba szukać w kosmetykach jest kwas hialuronowy. W sumie otrzymał on łatkę produktu na zmarszczki, ale jednak jego spectrum działania jest zdecydowanie większe i szersze. Otóż łagodzi on podrażnienia, ale też silnie regeneruje skórę. Pamiętajcie jeszcze, aby do codziennej pielęgnacji nie stosować mydła, tylko emolienty, które naprawdę świetnie nawilżają skórę i zapewniają jej lepszą jędrność.

Zabiegi na blizny potrądzikowe

Pomyślcie tylko, że nawet Brad Pitt zmagał się z problemem dużych i widocznych blizn. Usunął je stosują laseroterapię. Podczas tego zabiegu wiązka światłą zostaje nakierowana na zmianę. Światło uszkadza strukturę skóry, następnie dochodzi do procesu gojenia i tak oto w dużym skrócie zmiany i blizny potrądzikowe są mniej widoczne, a z czasem mogą całkowicie zniknąć. Wiadomo, że są przeciwwskazania do laseroterapii. Należy do nich choćby ciąża, karmienie, niektóre choroby czy też czynny trądzik. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że rzeczywiście laseroterapii jest bardzo skuteczna i kilka zabiegów przynosi dużą ulgę. W przypadku mniejszych zmian można zawsze zastosować mikrodermabrazję, ale rzeczywiście nie sprawdzi się ona do dużych i głębokich blizn. Dostępne jest również wypełnienie blizn kwasem hialuronowym. Dzięki temu są one wyrównane i przez to mniej widoczne, ale niestety efekty takiego zabiegu zazwyczaj utrzymują się zaledwie przez rok, a potem ponownie trzeba go powtarzać. Zabiegi wiążą się z dosyć wysokimi kosztami, ale z drugiej strony są też bardzo skuteczne. Jednocześnie ich ilość zależy od tego w jakim stanie jest Wasza skóra i jak duże są zmiany. Czasami wystarczą tylko dwa czy trzy zabiegi, a czasami trzeba wykupić zdecydowanie większą ilość. Przypominamy też, że skóra potrądzikowa zawsze wymaga szczególnej pielęgnacji oraz troski. Trzeba zadbać o utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia, ale też ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.