Czy naturalne środki czystości mogą być skuteczne?

Panele polikrystaliczne czy monokrystaliczne – porownanie
Panele monokrystaliczne czy polikrystaliczne? – porównanie
30 kwietnia, 2021
Wydajne instalacje generujące prąd
27 maja, 2021

naturalne środki czystościPrzyzwyczailiśmy się do tego, że im większe zabrudzenia tym „mocniejsze” środki czystości stosujemy. Właśnie te mocne, które tak sugestywnie pokazują reklamy zawierają cały szereg groźnych dla zdrowia składników. O ile bronimy się przed syntetycznymi dodatkami do żywności lub kosmetyków przy sprzątaniu skuteczność działania jest jedynym branym pod uwagę kryterium. A przecież znajdujące się w środkach czystości rozpuszczalniki, formaldehydy i detergenty po zakończeniu sprzątania zostają w naszym najbliższym otoczeniu.

 

 

 

 

 

Większość z nas widząc w 100% naturalne środki czystości potraktuje je z niedowierzaniem. A jednak mogą poradzić sobie z największym brudem i tłuszczem nie pozostawiając jednocześnie po sobie niepożądanych pozostałości w naszym domu.

Gdzie można dostać naturalne środki czystości?

Wiele środków czystości reklamowanych jest jako mniej szkodliwe, ekologiczne i przyjazne środowisku. Jednak po zapoznaniu się ze składem widać, że nie są całkowicie wolne od silnie oddziaływujących składników chemicznych. Firma swonco.pl zaprezentowała pełny zestaw środków czystości i higieny. Nie zawierają żadnych syntetycznych składników, są wyprodukowane wyłącznie z naturalnych, roślinnych komponentów. Na stronie swonco.pl można zaopatrzyć się w niezbędny komplet naturalnych środków czystości. Są tutaj płyny do czyszczenia różnych powierzchni, środki do konserwacji mebli, do mycia szyb, odkamieniające, do czyszczenia kuchenek i piekarników. Swonco.pl oferuje także podstawowe środki higieny osobistej – mydła i żele pod prysznic. Wszystkie te produkty są wskazane dla alergików. Ich charakterystyczną cechą są trwałe, owocowe i ziołowe aromaty. A najważniejsze są skuteczne nie mniej od najmocniejszych środków chemicznych.

Co zawierają naturalne środki czystości?

Twórcą ich receptur jest właściciel i założyciel firmy swonco.pl Krzysztof Lewicki. Na stronie internetowej szczegółowo opisuje działanie i sposób użycia naturalnych środków czystości, nie podaje jednak konkretnego składu. Ich formuła jest wynikiem długoletnich badan i eksperymentów, dlatego firma nie chciała by żeby konkurencja podjęła produkcje według receptur. Swonco.pl ręczy za 100-procentowo naturalny skład swoich środków czystości, które zawierają ekstrakty ze zbóż, owoców i ziół. Stężenie aktywnych składników wbrew pozorom jest większe niż w tradycyjnych środkach do sprzątania a co za tym idzie nie są również zbyt drogie. Najważniejsze, że naturalne środki czystości pomagają utrzymać nie tylko porządek ale i zdrowie.