Jesteś tutaj > Informacja >
szukaj  

INFORMACJA
09-09-2011
Przyroda w przedszkolu
Kącik przyrody w przedszkolu to miejsce, w którym dzieci mogą prowadzić hodowlę roślin doniczkowych i poznawać cykl rozwojowy roślin. A tworzenie kącika przyrody uwrażliwia dzieci na świat fauny i flory. Trwa konkurs portalu ZielonaLekcja.pl na najciekawszy kącik!

Pluszowe ptaszki służą nie tylko do przytulania, ale przede wszystkim do nauki rozpoznawania ptasich głosów. Na zdjęciu dzięcioł.
Pluszowe ptaszki służą nie tylko do przytulania, ale przede wszystkim do nauki rozpoznawania ptasich głosów. Na zdjęciu dzięcioł.
Ptaszki, które są do wygrania w naszym konkursie prezentują rodzime gatunki ptaków. Na zdjęciu wróbel.
Ptaszki, które są do wygrania w naszym konkursie prezentują rodzime gatunki ptaków. Na zdjęciu wróbel.
Książka obfituje w niebanalne zabawy, autorskie utwory poetyckie i muzyczne o tematyce przyrodniczej.
Książka obfituje w niebanalne zabawy, autorskie utwory poetyckie i muzyczne o tematyce przyrodniczej.

Czekamy na Wasze kąciki przyrody – pokażcie je nam, przysyłając zdjęcia (maksymalnie pięć) oraz opisy. Będziemy oceniać pomysłowość, oryginalność, a także zaangażowanie w kącik przyrodniczy. Konkurs ma spopularyzować tworzenie kącików przyrody jako istotnego elementu edukacji środowiskowej w przedszkolach. Jury wyłoni pięć najciekawszych kącików przyrody i nagrodzi zgłaszające je placówki zestawami, każdy złożony z dwóch pluszowych ptaszków Wild Republic z oryginalnymi głosami, przedstawiających gatunki krajowe oraz jednej publikacji „Magia przyrody” od Oficyny MM.

Konkurs trwa od 29 sierpnia do 18 listopada. Prace (zdjęcia oraz opis kącika) wraz z kartą zgłoszenia (w formie skanu lub wydruku) można nadsyłać pocztą elektroniczną (na adres: konkurs@zielonalekcja.pl) lub pocztą tradycyjną (Abrys, ZielonaLekcja.pl, ul. Daleka 33, 60-124 Poznań, z dopiskiem: " Przyroda w przedszkolu").

O nagrodach
Do wygrania 5 zestawów - każdy złożony z dwóch pluszowych ptaszków Wild Republic z oryginalnymi głosami, przedstawiających gatunki krajowe oraz publikacji „Magia przyrody” od Oficyny MM. Dodatkowo zwycięskie kąciki zostaną pokazane na łamach magazynu "Tropami Przyrody"; do nagrodzonych placówek dostarczymy też po kilka numerów tego przyrodniczego magazynu!

10  pluszowych ptaszków z dźwiękiem od KaRoKa

Pluszowe zabawki w kształcie ptaków służą nie tylko do przytulania. Śpiewają jak prawdziwe ptaki, a tym samym mogą pełnić funkcję edukacyjną. To świetny sposób, by nauczyć maluchy rozpoznawania głosów ptaków.  Ponadto – zdaniem logopedów – zabawka może pełnić funkcję terapeutyczną i wspomagać integrację sensoryczną, czyli odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Zabawki mają wysokość 13-16 cm, a wydawane przez nie głosy ptaków zostały potwierdzone certyfikatem Cornell Lab of Ornithology (USA) i CEntre Bioacoustique, Alpin. Pluszaki są także zaakceptowane przez RSPB. Zasilane bateriami jak do zegarków (G13A CNB MICRO CELL, symbol L1154).

5 publikacji „Zabawy Edukacyjne. Magia przyrody”
 „Magia przyrody” w prosty, ale zarazem „magiczny” sposób pozwoli na inspirującą realizację treści programowych związanych z edukacją przyrodniczą i ekologiczną w przedszkolu. Książka zawiera scenariusze zajęć z przyrody na cały rok – 40 scenariuszy, po 10 na każdą porę roku, podzielonych na 4 grupy wiekowe (3–6 lat). Każdy scenariusz zawiera opracowane cele ogólne, cele operacyjne, formy pracy, metody, pomoce dydaktyczne, potrzebne materiały i narzędzia oraz odwołania do kart pracy i doświadczeń, które zamieszczone zostały w programie na płycie CD. Książka obfituje w niebanalne zabawy, autorskie utwory poetyckie i muzyczne o tematyce przyrodniczej, pomysłowe prace plastyczne, a także – co najważniejsze – oryginalne propozycje doświadczeń.

Program na płycie CD zawiera:  podstawy teoretyczne – metodyczne wskazówki ukazujące znaczenie kontaktu z przyrodą, integracji zajęć przyrodniczych z innymi dziedzinami wiedzy, polisensoryczności poznawania świata oraz uczenia się przez doświadczenia;  scenariusze – elektroniczna wersja planów zajęć opublikowanych w książce; karty pracy – tematycznie dopasowane do scenariuszy niezwykłe pomysły na prace plastyczne; doświadczenia – szczegółowe instrukcje wywołania magicznych zjawisk przyrodniczych i  muzykę – teksty specjalnie przygotowanych piosenek, które znajdują się na płycie audio.

Płyta audio z muzyką zawiera: 5 utworów wokalnych – autorskie piosenki nagrane na potrzeby scenariuszy przyrodniczych; 5 utworów z muzyką ilustracyjną – wyjątkowe kompozycje instrumentalne, idealne do wykorzystania w tematycznych wizualizacjach; 5 utworów w wersji karaoke – instrumentalne wersje utworów wokalnych, przydatne do muzycznych zabaw w konwencji karaoke.

Uwaga, przez czas trwania konkursu (29 sierpnia – 18 listopada) Oficyna Wydawnicza MM na książki z serii „Zabawy Edukacyjne” oferuje 15% rabatu i na „Nowe Zabawy” 25%, a sklep KaRoKa do końca września daje 10% rabatu na cały asortyment (m.in. ekologiczne koszulki The Mountain). Wystarczy podać hasło: Zielona Lekcja przy realizacji zamówienia.

Organizator:


 
Sponsorzy:

    

      

Patronat medialny:

     


Zapraszamy do konkursu i życzymy powodzenia!


Kontakt: w razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem konkursu – Panią Emilią Seweryn, adres: redakcja@zielonalekcja.pl, tel. 61 655 81 34.

 

DO POBRANIA:

Komentarze (0)


Twój pseudonim:

Twój komentarz:
Dodaj swój komentarz:
O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT