Jesteś tutaj > Aktualności > Zadbaj o zielone płuca Ziemi
szukaj  

AKTUALNOŚCI
13-05-2009
Zadbaj o zielone płuca Ziemi
Fotografia lasów tropikalnych w kształcie podniszczonych ludzkich płuc to obraz, którym francuski oddział WWF chce przemówić do społeczeństwa o ratunek dla środowiska naturalnego. Hasło kampanii brzmi: "Before it’s too late" (z ang. zanim będzie za późno).

Francuski oddział WWF walczy o ochronę lasów tropikalnych. / Fot. WWF
Francuski oddział WWF walczy o ochronę lasów tropikalnych. / Fot. WWF

Kampania obrazem daje do zrozumienia, że należy powstrzymać zniszczenie zieleni - która daje człowiekowi tlen, a więc pozwala mu żyć. Umieszczony na billboardzie adres odsyła na stronę internetową organizacji, gdzie ekolodzy alarmują m.in., że co tydzień znika 250.000 hektarów lasów tropikalnych.

Globalnie - lasy odgrywają zasadniczą rolę w obiegu wody i powietrza na całej Ziemi. Tworzą najbogatsze ekosystemy (są siedliskiem 50% bioróżnorodności), które są najbardziej przydatne naszej planecie. Są jednak regularnie wycinane z powodów przemysłowych. Szacuje się, że 20% gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery pochodzi z wylesiania. We Francji zagrożonych wyginięciem jest 200 gatunków roślin i zwierząt leśnych, a wzrost potrzeb konsumpcyjnych (np. coraz większe zapotrzebowanie na papier) prowadzi do degradacji lasów i całego środowiska. 
 

Kampania trwała we Francji od 1 do 15 kwietnia, a jej wykonawcą była firma TBWAPARIS.

Źródło: WWF
 

 

 


Komentarze (0)


Twój pseudonim:

Twój komentarz:
Dodaj swój komentarz:
O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT