Jesteś tutaj > Aktualności > Serce w butelce
szukaj  AKTUALNOŚCI
20-12-2013
Serce w butelce
Przez dwa tygodnie dziesięć osób jest wstanie zebrać ok. 240 sztuk opakowań, które po zbelowaniu ważą 12,5 kilograma. 10 000 uczestników może zebrać w dwa tygodnie 6 250 kg, co przy cenie ok. 300 zł za tonę plastikowych butelek, daje 3 750 zł zysku. A przecież zbieraczy może być jeszcze więcej! Pieniądze zebrane w ten sposób można przeznaczyć na szczytny cel - np. na hospicjum dziecięce. I właśnie takie działanie podjęła Fundacja Gajusz!

W wybranych łódzkich szkołach i przedszkolach zbierane będą plastikowe butelki. Uczniowie i przedszkolaki będą uczyć się zasad segregacji odpadów i zbudują swój własny automat do ich zbiórki. Dodatkowo przyjedzie do nich prawdziwe urządzenie do automatycznej zbiórki zużytych opakowań, do którego będzie można wrzucić zgromadzone butelki. Każda szkoła i przedszkole będzie miało też swój profil na dedykowanej platformie społecznościowej ReAct, która jest dostępna na automacie. Po ściągnięciu darmowej aplikacji będzie można na bieżąco śledzić liczbę oddanych opakowań, jak również podglądać, ile opakowań oddały pozostałe placówki.

Po zbelowaniu plastikowych butelek przez Tomra Collection Solutions, tak sprasowane odpady zostaną sprzedane odbiorcy, który zaoferuje najlepszą cenę. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany hospicjum dziecięcemu Fundacji Gajusz.

Finał akcji nastąpi 14 lutego 2014 roku, podczas którego zostanie zbudowane wielkie serce z plastikowych butelek.

Bieżące informacje o akcji na facebook.com/sercewbutelce

Akcja organizaowana jest organizowana przez Fundację Gajusz i firmę Tomra Collection Solutions.


 


Komentarze (0)


Twój pseudonim:

Twój komentarz:
Dodaj swój komentarz:
O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT